Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/xkp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Sylwester na Dolnym Śląsku | Wrocław 2017-2018

  Noc sylwestrowa w okolicach Wrocławia

  Jeśli pragną Państwo spędzić tegorocznego Sylwestra w ciekawym i obfitującym w atrakcje miejscu, polecamy ze swojej strony zarówno przyjazd do Wrocławia, jak i w okolice miasta, gdzie na amatorów sylwestrowych szaleństw czeka moc wrażeń i emocji.

  W centrum Wrocławia, podobnie jak w okolicach miasta, na spragnionych wrażeń i atrakcji turystów czeka mnóstwo niespodzianek z okazji tegorocznego Sylwestra. Pragnąc spędzić tę wyjątkową noc w roku w nieco innym otoczeniu niż zazwyczaj, polecamy kilkudniowy przyjazd w okolice urokliwego i malowniczego Wrocławia.

  Planując podczas bożonarodzeniowej i noworocznej przerwy przyjazd w okolice Wrocławia warto zaopatrzyć się w specjalną kartę turystyczną Open Wroclaw, dzięki której można uzyskać wiele korzystnych zniżek na wejścia do muzeów, galerii czy zabytkowych miejsc. Kartą można posługiwać się obecnie zarówno w instytucjach kulturalnych, jak również na obiektach sportowych czy w centrach rozrywek oraz w wielu lokalach gastronomicznych, restauracjach, klubach i pubach.

  Co więcej, w okolicach Wrocławia mieści się wiele punktów widokowych, z których w noc z 31 grudnia na 1 stycznia doskonale widać będzie rozbłyskujące nad Wrocławiem, zapierające dech w piersiach pokazy fajerwerków. Bez wątpienia takie ustronne i zaciszne miejsce może okazać się trafioną alternatywą dla par i zakochanych, pragnących spędzić ten wyjątkowy wieczór w kameralnej, romantycznej atmosferze. Ze swojej strony proponujemy również sylwestrowy spacer po popularnej wśród turystów górze Ślęża, o wysokości ponad 700 metrów nad poziomem morza.

  Amatorom wypoczynku na świeżym powietrzu polecamy przyjazd w malownicze okolice Wrocławia, celem zwiedzenia najważniejszych zabytków, którymi bez wątpienia są zamki (jednym z częściej odwiedzanych jest zamek w Książu). Co więcej, w okolicach Wrocławia można również wybrać się na pieszą lub rowerową wędrówkę po tutejszych szlakach, obfitujących w piękne krajobrazy i odwiedzić przy tej okazji okoliczne, zabytkowe kościoły i drewniane kapliczki. Innymi, przyrodniczymi atrakcjami okolic Wrocławia są również malownicze parki i rezerwaty oraz pomniki przyrody, znajdujące się w pobliżu głównych tras turystycznych.

  Będąc we Wrocławiu lub okolicach bez wątpienia warto również odwiedzić tutejsze podziemia i fortyfikacje, z których najsłynniejsze są średniowieczne grodziska w Kręsku i Wałach. Wielbicielom historii polecamy również wyprawę do okolicznych muzeów i galerii, gdzie zobaczyć można najważniejsze eksponaty, dokumentujące burzliwą historię Śląska.